BORUSAN BORU

ÜRETİM GÜCÜMÜZ

Borusan Boru, üretimde mükemmellik hedefiyle 3 kıtadaki 11 tesisinde kaliteli ve yenilikçi ürünlere imza atıyor. Petrol, otomotiv, inşaat gibi pek çok farklı sektörde endüstrinin gelişimine hizmet eden yüksek teknoloji ürünleri, Borusan Boru uzmanlığı ve güvencesi ile  birçok ülkeye ihraç ediliyor. 4.000’in üzerinde ürün çeşidine sahip olan Borusan Boru aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda ürün ve çözüm geliştirme kabiliyetiyle çelik boru alanında öncülüğü üstleniyor.   

 

Gemlik Elektrik Direnç Kaynaklı Boru Fabrikası

786 çalışanı ile başta enerjiye yönelik olmak üzere hem iç pazarda hem de ihracat pazarlarında güvenle kullanılan ürünler üretmektedir.

Ürün Gamı:

Su boruları, doğal gaz boruları, kazan boruları, petrol boruları, konstrüksiyon boru ve profilleri

Kuruluş:

1976

 

Gemlik Spiral Kaynaklı Boru Fabrikası

2011 yılında devreye alınan, teknolojisi bakımından dünyanın önde gelen tesislerinden biri olan Gemlik Spiral Kaynaklı Boru Fabrikası, uluslararası altyapı ve enerji projelerine petrol ve gaz borusu tedarik etmektedir. Ayrıca Avrupa’nın 24,5m boyunda hat borusu üretebilen tek tesisidir.

Ürün Gamı:

Enerji, doğal gaz, su hat boruları

Kuruluş:

2011

 

Halkalı Fabrikası

Sanayi boru ve profilleri üreten Halkalı Fabrikası, 385 çalışanı ile otomotivden beyaz eşyaya, mobilyadan bisiklete kadar pek çok sektöre ürün sunmaktadır.

Ürün Gamı:

Sanayi boru ve profilleri

Kuruluş:

1958

 

Vobarno Fabrikası

Vobarno Fabrikası yüksek katma değerli soğuk çekilmiş özel çelik boru üretimi konusunda uzmanlaşmış, Avrupa otomotiv sektöründe tanınan bir tedarikçi konumundadır.

Ürün Gamı:

Soğuk çekilmiş borular

Kuruluş:

2001

 

Baytown Fabrikası

150 milyon dolarlık yatırımla kurulan Houston-Teksas Fabrikası; petrol, doğal gaz arama ve çıkarma kuyularında ve nakil hatlarında kullanılan çelik borular üretmektedir. Amerikan Metal Market’in verdiği 2014 yılı “Çelik Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Yılın Teknoloji Tedarikçisi” ödülünü, 2016,2017,2020 yıllarında ise “En iyi boru üreticisi” ödülünü almıştır.

Ürün Gamı:

OCTG ve ERW hat boruları

Kuruluş:

2014

 

Bursa Servis Merkezi

2016 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 10,000m2 kapalı alana kurulan tesis, Halkalı Fabrikası’nın ürettiği özel boruları işleyerek, motorlu araçların amortisör, koltuk, direksiyon vb. Çeşitli motor parçalarında kullanılmak üzere hazır hale getirmekte, müşterilerin ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin çözümler üretebilmektedir.

Ürün Gamı:

Sanayi boru ve profilleri

Kuruluş:

2016

 

Gemlik Otomotiv Boru Fabrikası

2019 yılında üretime başlayan Gemlik Soğuk Çekme Boru Fabrikası, Avrupa’nın tek tem otomatik üretim ve yüzey hazırlama hatlarına sahiptir. Türkiye ve Avrupa otomotiv pazarına yönelik OEM ve otomotiv yan sanayi tedarikçilerinin taleplerine uygun olacak şekilde soğuk çekilmiş özel çelik borular üretilmektedir.

Ürün Gamı:

Sanayi boru ve profilleri

Kuruluş:

2019

 

Panama City Boyuna Toz Altı Kaynaklı Boru Fabrikası Florida / USA www.borusanbergpipe.com

Panama City'deki fabrikamızda 12 metrelik hatta boyuna toz altı kaynaklı, geniş çaplı borular üretilmekte ve uzunlukları 24 metreye kadar çıkmaktadır.

Sektör:

Enerji, doğal gaz, su hat boruları

Kuruluş:

1979

 

Mobile Spiral Kaynaklı Boru Fabrikası Alabama / USA www.borusanbergpipe.com

Mobile'daki tesisimiz 2008 yılında faaliyete geçmiştir. 24 metre uzunluğa kadar spiral kaynaklı geniş çaplı borular üretilmektedir.

Sektör:

Enerji, doğal gaz, su hat boruları

Kuruluş:

2007