Geleceğin Mühendislerine Destek Oluyoruz

HABERLERE GERİ DÖN

Geleceğin Mühendislerine Destek Oluyoruz

Kendi yaptıkları araçlarıyla çeşitli yarışmalara katılan üniversite öğrencilerine ürün desteği sağlıyoruz.Geleceğin mühendislerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

 

Mühendislik becerilerini kullanarak geliştirdikleri araçlarla uluslararası arenada yarışan öğrencilere 2008 yılından beri ürün desteği veriyoruz. Bu sene de İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi mühendislik öğrencilerinin yanında yer aldık.

 

Üniversite Kampüsünden Formula 1 Pistine

 

Borusan Mannesmann olarak, üniversite öğrencilerinin araçlarında kullanacakları çelik boruları uygun şekil ve ölçülerde hazırlayarak ücretsiz olarak teslim etmenin ötesinde, kimyasal ve mekanik değerlerine istinaden çelik kaliteleri konusunda öğrencilere yönlendirmede bulunuyoruz. İlgili departman çalışanları genç mühendislerin başarılarına destek olmak için ayırdıkları zaman içerisinde onların ihtiyaçlarına uygun, en kaliteli ürünü teslim etmek adına çalışıyor.

 

Bu sene destek olunan projeler içerisinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nin YTU Racing takımı Borusan Mannesmann ürünleriyle hazırladıkları araç ile Formula Student Czech yarışı hızlanma etabında 1.’lik ödülünü aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ITU Racing ekibi ise Macaristan’da Formula 1 yarışlarının düzenlendiği Hungaroring pistinde düzenlenen Formula Student East’e ilk kez katılma fırsatı yakaladı.

 

Üniversite öğrencilerinin uluslararası platformlarda deneyim kazanmasının yanında takım çalışması, strateji ve planlama gibi pek çok beceriyi kazanmaları için bu tür yarışmalar büyük yarar sağlarken ürün desteğimiz ve paylaştığımız deneyim ile hem öğrencilerle yakın etkileşimde oluyor hem de gelecekteki meslektaşlarıyla bir araya geliyoruz.

 

Son olarak Formula SAE Michigan’da yarışacak Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin elektrikli araç projesine destek olurken, önümüzdeki dönemde İtalya’da yarışlara katılacak Sabancı Üniversitesi Formula Student takımı olan Sabancı Motorsport takımına ihtiyaç duyulan ürünlerin teslimini gerçekleştireceğiz.